Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 5 чоловік

Новини

Онлайн-платформа «Всеукраїнська школа онлайн» стане частиною Єдиного державного порталу цифрової освіти «Дія. Цифрова освіта». Вчора Уряд затвердив відповідне Положення. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. «МОН активно долучилося до розроблення цього документа, зокрема, в частині врегулювання питань цифрової освіти та функціонування Всеукраїнської школи онлайн», – зазначив Міністр. Він розповів, що вебпортал цифрової освіти «Дія. Цифрова освіта» вже сьогодні є універсальним інструментом навчання для людей різних вікових категорій і професій. Він постійно наповнюється освітніми матеріалами, серіалами з одночасною можливістю перевірити (через Цифрограм) і підвищити рівень цифрової компетентності користувачів. На порталі також передбачена можливість пройти курси (зокрема, вчителям і школярам) та отримати сертифікати з організації інтерактивного дистанційного навчання, цифрової грамотності для вчителів, підприємництва, фінансової та медійної грамотності, кібербезпеки, штучного інтелекту, діджитал-маркетингу тощо. «Платформа «Всеукраїнська школа онлайн», своєю чергою, теж активно наповнюється, за підтримки міжнародних партнерів. Розробляється мобільний застосунок, і триває робота над розширенням функціоналу. Наш наступний крок – розроблення та затвердження нормативно-правових актів, які визначатимуть порядок наповнення ВШО освітніми матеріалами, уроками, а також унормування процедури проведення експертизи цих матеріалів», – повідомив Сергій Шкарлет Міністр підкреслив, що команда МОН прагне забезпечити максимально прозорі та ефективні процедури експертиз матеріалів й оперативне їх розміщення. «Не менш важливий аспект нашої роботи в цьому напрямі – це забезпечення безперешкодного доступу вчителів та учнів до пропонованого онлайн-контенту. Адже саме це є запорукою організації дистанційного/змішаного навчання в Україні на високому рівні», – наголосив Сергій Шкарлет. Нагадаємо, МОН підтримує ініціативу Президента України щодо проведення уроків медіаграмотності в школах.

Дорогі учні!
Шановні вчителі та батьки!
Щиро вітаю Вас зі святом Останнього дзвоника – святом прощання зі школою!
Для багатьох школярів він сповіщає про чудовий відпочинок на канікулах, сповнений яскравих вражень. Тож бажаю Вам гарно відпочити, набратися духовних і фізичних сил перед початком нового етапу навчання.
Для вас, випускники, цей дзвоник справді є останній. Залишаються позаду ваші шкільні роки – найбільш безтурботна та щаслива пора життя, сповнена мрій та сміливих планів.
Ви вирушаєте у самостійне доросле життя. Бажаю щоб цей шлях був щасливий, сповнений гарними подіями і здобутками. Вірю, що Ви реалізуєте власні здібності, таланти, побудуєте власну успішну долю, будете гідними творцями свого життя і справжніми патріотами своєї країни! Бажаю вам впевненості у власних силах, невичерпного завзяття та здійснення всіх ваших мрій.
Глибоко вдячний педагогам і батькам! Ви вклали у своїх вихованців і душу, і серце, і знання! Своєю любов'ю та невтомною працею допомагали пізнавати світ, прищеплювали найвищі моральні цінності.
Щастя всім, добра, міцного здоров’я та успіхів!

30 травня 2023 о 22:56 | Пасічник А. А. | немає коментарів

Проєкт «Навчаємось разом» спільно зі студією онлайн-освіти EdEra запустили безкоштовний онлайн-курс про психосоціальну підтримку педагогів і дітей «Школа стійкості».

Українські вчителі нині мають більше відповідальності, ніж будь-коли раніше. Крім нових навчальних матеріалів, доводиться стикатися з новими викликами реальності. Саме тому й розробили «Школу стійкості» — аби допомогти педагогам у цей складний час створювати й підтримувати комфортне освітнє середовище.

«На сьогодні вже розроблено чимало матеріалів щодо розуміння природи стресу, посттравматичного синдрому, посилення стресостійкості тощо. У нашому курсі ми хотіли звернути увагу на ті ресурси, які може запропонувати школа, щоб діти відчували себе психологічно сильнішими, розуміли власні емоції та їх вплив на поведінку, вміли знаходити підтримку як серед учителів, так і серед своїх товаришів», — зазначила Наталія Софій, експертка курсу та доцентка кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

Курс складається з чотирьох модулів: «Що таке безпечний простір», «Створюємо безпечний клас», «Управління класом», «Професійні спільноти педагогів: підтримка професійного й емоційного розвитку». Вчителі дізнаються про стратегію управління класом, навчаться створювати комфортне середовище і для себе, і для учнів. Зрозуміють, як допомагати школярам у стресових ситуаціях, як розвинути в них емпатію і самостійність. А ще — як будувати спільні цінності з учнями та розвивати професійні спільноти з учителями.

«Ми розуміємо, яке зараз навантаження на вчителях. Тому для нас було важливо розробити «оперативний» курс, який можна пройти за кілька вечорів після роботи чи на вихідних, одразу отримати від нього користь — і вже наступного дня використовувати практичні поради на своїх уроках», — наголосив СЕО студії онлайн-освіти EdEra Ілля Філіпов.

Над курсом працювали експерти з різних галузей, які поділилися своїм досвідом і дієвими порадами для організації навчального процесу.

Наталія Софій — кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.
Інна Горбенко — психологиня, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри менеджменту освіти і практичної психології ПХДПУ.
Яніна Хіжінська — методистка, академічна директорка Unique School.
Марина Пристінська — психологиня, нейропедагогиня.
Юрій Гайдученко — експерт проєкту «Навчаємось разом», методист, викладач української мови та літератури Новопечерської школи м. Києва.
Після проходження всіх модулів учителі отримають сертифікат з підвищення кваліфікації на 30 годин, а також додаткові матеріали з корисними ресурсами.

Курс — безкоштовний і вже доступний для навчання за посиланням.

Курс розроблено проєктом «Навчаємось разом» спільно зі студією онлайн-освіти EdEra за фінансової підтримки Європейського Союзу й Міністерства закордонних справ Фінляндії та за підтримки Міністерства освіти і науки України. Висловлені в цьому проєкті думки є виключно відповідальністю експертів і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу, Міністерства закордонних справ Фінляндії або проєкту «Навчаємось разом».

29 травня 2023 о 08:21 | Пасічник А. А. | немає коментарів

В Криковецькій філії Ліцею №1 м.Немирова було проведено онлайн-лекцію «Ваш імунітет – запорука здоров’я».
Організм людини — дуже складний, взаємопов’язаний і постійно взаємодіючий механізм. Всі деталі виконують свою унікальну функцію, дозволяючи нам жити, добре себе почувати і успішно захищатися від різних захворювань. А найголовніший наш союзник у боротьбі проти шкідливих мікроорганізмів — імунітет.
Імунітет виконує в організмі неймовірно важливу роль — оберігає нас від інфекцій, вірусів і мікробів. Це ціла система, що підтримує в нас здоров'я, бадьорість і витривалість. У одних людей імунітет міцніший з народження, і навіть у люті епідемії вони легко уникають хвороби.
Свій імунітет можна і потрібно підтримувати в хорошій формі.

23 травня 2023 о 11:31 | Пасічник А. А. | немає коментарів

Зі святом, з Днем вишиванки! Українські традиції – одні з найкрасивіших у світі. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них всьому. Одягайте свої вишиванки та нехай весь світ побачить, як прекрасна наша Україна і її символи!

19 травня 2023 о 11:13 | Пасічник А. А. | немає коментарів

День пам’яті жертв політичних репресій – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня.
Відзначається з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.
Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування.
В Криковецькій філії Ліцею №1 м.Немирова було проведено уроки пам’яті «Забуттю не підлягає» присвячені єдності українського народу, збереженню його історичної пам’яті, та утвердженню історичної справедливості.

17 травня 2023 о 22:40 | Пасічник А. А. | немає коментарів

День матері — це міжнародне свято на честь мами, материнства, материнських зв’язків. В Україні традиційно цей день вважається дуже значущим святом, адже роль матері і жінки в українському суспільстві є величезною.
День матері 2023 в Україні святкують 14 травня. Щороку ця дата змінюється, адже прийнято святкувати День матері у другу неділю травня. Саме в цей день головне свято всіх матусь святкують у більшості країн світу.
Вітаємо Всіх українських матусь з чудовим святом!

11 травня 2023 о 23:30 | Пасічник А. А. | немає коментарів

До Дня пам’яті та примирення (пам’яті жертв Другої світової війни та примирення між країнами учасниками Другої світової війни), який відзначають в Україні 8 травня, в Криковецькій філії Ліцею №1, в рамках дистанційного навчання, було проведено інтерактивну патріотичну мандрівку «Не згасити пам’яті вогонь…», яка сприяла вихованню у дітей патріотичних почуттів, шанобливого ставлення до ветеранів війни та нинішніх захисників Вітчизни. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Тож саме вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

Здоров’я – це в першу чергу спосіб життя людини, це той стиль, який людина вибирає для себе. Давно доведено, що все що робить людина, її звички відображаються на стані її здоров’я. Звичка – це форма поведінки, яка в певних умовах набуває характеру потреби. Якщо звичка створює загрозу для здоров’я, набуває характеру залежності, негативно впливає на організм людини і руйнує її життя – це шкідлива звичка. Шкідливі звички можуть мати ще й елементи психічних розладів, що негативно впливає на психологічне здоров’я підлітків.
З метою розвивати у дітей вміння відстоювати свої власні переконання, навчити протистояти тиску збоку оточуючих та здатність протидіяти небажаним пропозиціям з вихованцями Криковецької філії Ліцею №1 була проведена година спілкування: «Шкідливим звичкам скажем – НІ!»
Протягом години спілкування здобувачами освіти були переглянуті соціальні відеоролики та фрагменти документальних фільмів, про вплив на людський організм шкідливих звичок та обговорені механізми, методи боротьби з ними та перспективи здорового способу життя.

Завдання для розвитку моторики у дітей 5-6 років
Проєкт «Розвиток дитини» пропонує батькам та вихователям робочий зошит із завданнями для розвитку дрібної моторики у дітей 5–6 років.

Виконання завдань робочого зошита «Моторика для найменших» упродовж двох-трьох тижнів допоможе дитині активізувати роботу обох півкуль головного мозку, зменшити емоційне напруження, сприятиме розвитку координації рухів, сили і спритності рук.

Виконуючи завдання, діти зможуть розвивати пізнавальний інтерес та розумові здібності, не лише покращувати рухові можливості, а й психічні і мовленнєві навички.

Усі завдання є посильними для виконання і подаються від найпростішого до найскладнішого (з помірним рівнем ускладнення), що дає змогу легко виконувати 2-3 завдання щодня.

Після виконання всіх завдань дитина може отримати від вихователя чи батьків спеціальний диплом, який стане нагородою за старанне та вправне виконання завдань та підтверджуватиме набуття таких необхідних для подальшого навчання поведінкових навичок, як старанність, охайність і самодисципліна.

Програму укладено із дотриманням принципу наступності (від простого до складного), а завдання структуровано таким чином, щоб допомогти дитині розвивати дрібну моторику рук. Варто пам’ятати, що рівень розвитку дрібної моторики є одним із показників готовності дитини до навчання в школі.

02 травня у Криковецькій філії Ліцею №1 м.Немирова була проведена розмова у колі "Екологічні проблеми України".
Неухильно зростає населення нашої планети, що потребує відповідного збільшення видобутку й виготовлення життєвих ресурсів для забезпечення його проживання. Наслідки впливу людини на навколишнє середовище сумні й тривожні
Життя нерозривно пов'язане з природним середовищем. На ранніх етапах свого становлення людина, користуючись продуктами природи, не завдавала помітної шкоди природним ресурсам.Ось про це і було обговорено під час бесіди.

В ці дні, в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року, сталася жахлива аварія за всю історію ядерної енергетики. В довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Тисячі загиблих, тисячі тих, хто ліквідовував наслідки аварії, втратили своє здоров’я – така страшна ціна Чорнобильської трагедії. Цей біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й.
Сьогодні 26 квітня в Криковецькій філії Ліцею №1 відбулись заходи присвячені річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Під час проведення заходів були використані спогади про героїв Чорнобиля, огляд документальної хроніки, вірші, уривки із літературних та музичних творів. Учні хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя під час ліквідації Чорнобильської катастрофи.
Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи. А пам'ять про ті події навчить нас цінувати мир і спокій.

26 квітня 2023 о 21:08 | Пасічник А. А. | немає коментарів

23 квітня світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх, хто дотичний до книжкової справи.
Сьогодні, коли без Інтернету та цифрових технологій важко уявити собі життя та роботу, здається, що книга відступає на другий план. Але це зовсім не так. Книга була і залишається незамінним супутником людини, її мовчазним радником, всезнаючим помічником, невичерпним джерелом мудрості.

23 квітня 2023 о 21:53 | Пасічник А. А. | немає коментарів

Протягом тижня вихованці та педагоги Криковецької філії Ліцею№1 м.Немирова прибирали територію рідних сіл, вулиць, зупинок, долучилися до посадки алеї квітів біля Храму ПЦУ у с.Сорокотяжинці.

21 квітня 2023 о 22:00 | Пасічник А. А. | немає коментарів

Під час війни освітянам доводиться опановувати нові навички, аби зробити освітній процес безпечним для дітей. Адже «формула» безпеки дитини – це безпечне середовище та безпечний дорослий.

Консультанти дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) розробили практичний порадник «Сміливі навчати», який допоможе освітянам подолати професійні складнощі під час війни.

Посібник містить практичні матеріали з елементами психоедукації щодо дитячих реакцій на травматичні події війни, способи допомоги дітям у подоланні наслідків психотравм в освітньому процесі.

Також у ньому обґрунтовано необхідність вчителям піклуватися про власний психоемоційний стан і запропоновано дієві поради, методики, вправи для посилення власної резилієнтності.

Окрім того, учителям надано рекомендації щодо створення умов для психологічного комфорту дітей у школі як важливого складника безпечного освітнього середовища

18 квітня 2023 о 10:16 | Пасічник А. А. | немає коментарів

Таблиця множення: ігрові завдання для дітей
Проект «Розвиток дитини» спільно з Освіта.ua пропонує батькам та вчителям початкових класів оригінальні творчі завдання, які допоможуть дітям швидко та без проблем вивчити таблицю множення.

Завдання, створені у формі головоломок, розмальовок, мозаїк або цікавих ігор, стануть важливим кроком до якісного виконання математичних операцій множення.

Також ігровий формат завдань налаштовує дитину на творчість та гарний настрій, що дає можливість отримувати задоволення від навчання.

Завдання, присвячені вивченню таблиці множення, дозволять наочно пояснити дитині принцип, за яким одне число помножується на інше, та допомогти їй розуміти та уявляти собі кількісну інформацію, закладену у відповідному математичному прикладі.

Деякі завдання допомагатимуть дитині запам’ятовувати таблицю множення дещо незвичним чином, наприклад, фокусуючись на добутках двох чисел у певних межах, а також залучаючи зорову пам’ять та увагу.

Виконання завдань вимагатиме від дитини зосередженості та утримання в пам’яті чисел таблиці множення, що допомагатиме їй краще засвоювати даний матеріал та розвивати математичне мислення.

Виконувати такі завдання можна поодинці та в парі, а також у маленьких групах, принагідно розвиваючи навички усного рахунку, комунікативні здібності та уважність.

18 квітня 2023 о 10:14 | Пасічник А. А. | немає коментарів

З Воскресінням Христовим щиро Вас вітаємо!
Жити в радості й любові від душі бажаємо!
Запашною нехай буде Великодня Паска
І до віку буде з Вами світла Божа ласка!
Хай Божа матір Вас охороняє,
А Дух Святий здоров’я посилає.
Господь дарує Ангела з небес!
– Христос Воскрес!
– Воістину воскрес!

14 квітня 2023 о 20:41 | Пасічник А. А. | немає коментарів

Всесвітній день авіації та космонавтики — свято, яке відзначають 12 квітня. Дата приурочена до першого польоту людини в космос, що відбувся 12 квітня 1961 року. Тоді Юрій Гагарін здійснив перший в світовій історії орбітальний обліт планети Земля на космічному кораблі «Восток-1». Політ тривав 108 хвилин. Цей політ став потужним проривом в освоєнні космосу.
7 квітня 2011 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, згідно з якою 12 квітня стало Міжнародним днем польоту людини в космос.
Саме в цей день в Криковецькій філії Ліцею №1 м.Немирова були проведені виховні онлайн-години, під час яких учні познайомилися з історією святкування Всесвітнього дня авіації та космонавтики, з біографією першого космонавта незалежної України – Леоніда Каденюка, розвивали творчі здібності, мислення, знання про космос.
Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подолані відстані та швидкості руху. У цей знаменний день варто пам’ятати, що можливості нашого пізнання не обмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми можемо здолати будь-які перешкоди.

14 квітня 2023 о 10:32 | Пасічник А. А. | немає коментарів

Учні Криковецької філії Ліцею №1 м.Немирова взяли участь у XVI Всеукраїнському конкурсі шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА: разом до перемоги" з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

14 квітня 2023 о 10:28 | Пасічник А. А. | немає коментарів

Учителі обрали підручники для учнів 5 і 6 класу
Шкільні вчителі обрали підручники для 5 та 6 класів, які можуть видаватися за кошти державного бюджету.

За підсумками відбору оголошено перелік підручників для 5 та 6 класів закладів загальної середньої освіти, які можуть видати за бюджетні кошти.

Конкурсний відбір проводився з 5 назв підручників для 5 класу та 49 назв підручників для 6 класу.

Авторські колективи та видавництва підготували на конкурс 3 підручники для 5 класу та 111 підручників для 6 класу.

Усього до переліку підручників-переможців конкурсного відбору увійшло 3 підручники для 5 класу та 73 підручники для 6 класу.

Серед них підручники для загальноосвітніх шкіл, для закладів освіти, де навчаються діти з порушеннями зору (адаптовані збільшеним шрифтом та рельєфно-крапковим шрифтом), та підручники, які перекладуть мовами національних меншин.

14 квітня 2023 о 09:10 | Пасічник А. А. | немає коментарів

Точна історія виникнення писанок невідома. Традиція розфарбовувати яйця виникла дуже давно, ще у дохристиянський період. Прості писанки розмальовують у різних країнах, але саме в Україні писанкарство перетворилося на справжнє мистецтво. Найдавніша писанка, знайдена на наших теренах, датується IX ст. н.е., а збереглася вона тому, що у ті часи писанки виготовляли з кераміки.

Дослідники виділяють 5 видів фарбованих яєць:

крашанки – варені яйця, зафарбовані в один колір;
крапанки – коли на зафарбоване тло наносять різнокольорові цяточки;
шкрябанки, або скробанки – коли візерунки видряпуються голкою на фарбованому тлі;
мальованки – яйця, розмальовані пензлем;
писанки – яйця, розписані за допомогою воску.
Писанка – це насамперед символ. І цей символ має подвійне значення:

Яйце саме по собі символізує життя;
Малюнки на писанці є складним набором символів, завдяки чому писанка перетворюється на магічний оберіг. Саме тому писанки не варили, не їли і не бавилися ними у «битки».
Існує понад 100 символічних малюнків для писанок. Найпоширеніші з них можна поділити на кілька груп:

Символи сонця – це найдавніший і найпоширеніший символ, який найчастіше зображають у вигляді кола з прямими і хвилястими промінцями чи крапками. Цей символ охороняє від хвороб, нещасть і злих очей.

Символи води – безконечники, меандри, хвилі. Це символи нескінченного життя. Вважалося, що їх неодмінно потрібно нанести на писанку, щоб уникнути нещасть.

Рослинні символи – дуже численна і розмаїта група символів. Сюди відносять і Дерево життя – символ зв’язку між небом і землею, невичерпних сил і безперервного відродження. Дубове листя уособлювало довголіття, чоловічу силу, а також вірність. Квіти – символи дітей. Вишня і калина − символи любові, щастя, дівочої краси.

Символи тварин – мають подвійне смислове навантаження. По-перше, їх наносили, аби власник писанки мав такі «тваринні» якості, як сила, здоров’я, витримка, а по-друге, вони мали захищати худобу і дарувати хороший приплід. Найдавніші символи тварин – птахи, які є вісниками весни, пробудження природи.

Сітка – решето, що оберігає від нечистої сили, відокремлює добро від зла.

Берегиня – символ захисту усього живого. Часто спрощений до літери Ж.

Символічне значення мали і кольори писанок. Найдавнішими є червоні писанки, адже саме червоний є кольором Воскресіння, жертовності і водночас добра. Зелені писанки означали пробудження природи, надію на гарний врожай, чорні писанки символізували потойбіччя, а також все невідоме. Жовтий – символ тепла і радості, блакитний – води, неба і здоров’я. Білий колір символізував вирій, де перебувають душі померлих.

Писанка, зроблена власними руками, − найпотужніший оберіг.

14 квітня 2023 о 08:29 | Пасічник А. А. | немає коментарів