Звіт в.о. директора Криковецької ЗОШ І-ІІІ ст. Лазоренко В.Ю. за 2019-2020 н.р.
Доброго дня! Шановна громадо школи, батьки, учителі – колеги, працівники школи, запрошені та гості. Сьогодні я буду вести розмову про нас: учнів, учителів, батьків. Усі ми разом є будівничі, бо будуємо школу, школу мудру, де все доречно й зрозуміло. У цій школі за партами сидять лікарі, актори, інженери, художники, письменники. Майбутні. А нині це маленькі люди, яких ми маємо навчити й ростити. Вони не схожі на нас. Вони дивляться інші фільми, слухають іншу музику , мають інших кумирів. Між нами відстань часу , але ми маємо їх зрозуміти, бо будуємо саме для них. Я переконана , що сьогодні оцінити школу неможливо жодними балами чи тестами. Ефективність її діяльності вимірюється радістю спілкування учня з педагогом, бажанням дитини залишитись у школі після закінчення уроків, наповненістю шкільних коридорів у дні зустрічей випускників, настроєм, з яким учитель виходить з уроку або педагогічної ради. А ще тим, чи приводять батьки своїх дітей у свою школу і чи пам’ятають пенсіонерів у шкільному колективі.
Основними документами, якими керувалася школа протягом 2019- 2020 н.р. були Конституція України, Закони «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Державні цільові соціальні програми, Національна доктрина розвитку освіти, Концепція національного виховання, Концепція загальної середньої освіти, Концепція громадянського виховання, Концепція екологічної освіти України, Конвенція про права дитини, Державний стандарт базової і повної середньої освіти, Державний стандарт початкової загальної освіти, Державна Програма розвитку української мови та інших національних мов, Комплексна програма профілактики і запобігання поширення алкоголізму, наркоманії, токсикоманії та СНІДу серед населення, Національна програма патріотичного виховання, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства, Програма правової освіти населення, «Положення про середній загальноосвітній навчальний заклад», Статут школи.
Головне завдання школи на сьогоднішній день полягає у вихованні високорозвиненої творчої особистості, яка б поєднувала в собі найкращі моральні якості.
Враховуючи вимоги сьогодення, педагогічна діяльність ЗОШ спрямована на формування основних компетентностей, утвердження загальнолюдських цінностей, розкриття потенційних можливостей і здібностей учнів.
Уся діяльність школи за попередній навчальний рік спрямована на реалізацію освітянських кроків.
Крок 1 – кадрова політика. Тільки творчий , згуртований, об’єднаний спільною метою колектив може сподіватися на майбутнє. На сьогоднішній день колектив складається з 15 педагогів, з них: 1 - «вчитель –методист», 1 – «старший вчитель», 9 - вищої категорія , 2- першої категорії , 1- другої категорії , 3- спеціаліст . Серед педагогів школи 96 % мають вищу педагогічну освіту. Аналіз вікового складу педагогів засвідчує , що 45 % учителів - це педагоги віком до 30 років, 24 % - це педагоги до 40 років, 19 % - це учителі віком до 55 років. Педагоги пенсійного віку – 15 %. Аналіз щодо стажу роботи учителів показує, що найбільше педагогів (55%) зі стажем більше 26 років , 11 % - до 25 років стажу, 20 % до 20 років,21 % - до 10 років. Ці аналітичні дані дають змогу зробити висновок, що більшість педагогів з життєвим і професійним досвідом висококваліфіковані педагоги, майстри своєї справи. Ці дані засвідчують, що колектив постійно поповнюється молодими спеціалістами, учителі намагаються піднімати свій професійний рівень.
Крок 2- методична робота. Колектив школи другий рік працює над проблемною темою «Удосконалення сучасного уроку та його вплив на розвиток духовності учнів в умовах впровадження Державного освітнього стандарту».
Для реалізації завдань школи були проведені педагогічні ради «Аналіз діяльності школи за 2018-2019 навчальний рік та стратегічні завдання на 2019-2020н.р.»; «Про стан реалізації Концепції профільного навчання та перспектив її впровадження», Новий закон «Про повну загальну середню освіту», «Зміни в Державному стандарті 2019 року», «Про впровадження здоров’язбережувальних технологій у навчально-виховний процес школи», «Про діяльність педагогічного колективу з виховання в учнів відповідального ставлення до навчання , формувати бажання вчитися».
Згідно з річним планом роботи школи проведені декада початкової школи та предметні тижні. Учителі, які мають педагогічне звання та вищу категорію , беруть участь у методичній роботі, є керівниками творчих груп, методичних об’єднань.
Методичною радою школи розглянуто питання: «Про проведення шкільних предметних олімпіад», «Аналіз результативності навчальних досягнень учнів за І семестр 2019-2020 н.р.», «Про підготовку до атестації вчителів школи», «Як зробити урок цікавим», «Про стан курсової перепідготовки», «Використання системи оцінювання навчальних досягнень учнів - одна з умов підвищення результативності навчально-виховного процесу», «Організація роботи щодо впровадження технологій, що сприяють збереженню здоров’я».
Слід відзначити роботу м/о вчителів початкових класів (керівник Хахаліна Г.О.) м/о вчителів природничо-математичного циклу (керівник Балацька Л.В.); м/о вчителів суспільно-гуманітарного циклу (керівник Зозуля Н.С.); м/о класних керівників (керівник Гайдук О.А.).
Протягом навчального року особлива увага адміністрації школи приділялась росту педагогічної майстерності вчителів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку та атестацію педагогічних працівників.
Згідно плану пройшли курсову перепідготовку вчителі Стеценко Т.Ю., Лазоренко В.Ю., Зозуля Л.В., Балацька Л.В. Стимулом для підвищення професійної майстерності педагогічних кадрів стала атестація педагогічних працівників - пройшла чергову атестацію 1 учителька - Гайдук О.А.
Я переконана ,що саме на педагогів покладено високу місію – становлення особистості, інтелектуальне та духовне зростання української нації. Учитель – це доля. Вони самі розвиваються, експериментують, творять заради майбутнього наших дітей.
Крок 3 – результативність навчального процесу. На початок 2019-2020 навчального року навчалося 33 учнів. Укомплектовано 3 класи, із середньою наповненістю 3,6 учнів. На сьогоднішній день у мікрорайоні школи 58 дітей віком від 5 до 18 років. Охоплено навчанням дітей 100%, За цей навчальний рік вибув із закладу 1 учень. Основна мета його переходу: зміна місця проживання батьків.
Рівень навчальних досягнень учнів: високий і достатній рівень мають учні 1- 4 кл – 59 %. Серед 6 - 9 класів – 30 %, 10 -11 класів – 32%. Хочу зазначити, що нагороджено Похвальними листами за високі досягнення – 1 ученицю школи – Калайду Діану.
Поряд з цим є проблеми: У початковій школі зменшилась кількість учнів високого, достатнього рівнів на 15 % . Натомість збільшилась кількість школярів, які мають середній рівень знань на 5%. У 6- 11 класах збільшилась кількість дітей, які мають початковий рівень на 1 %. Причина – це недостатня індивідуальна робота з учнями «групи ризику», з учнями, які мають початковий рівень знань.
Крок 4 – робота з обдарованими учнями. Я переконана, що саме педагоги школи повинні допомогти дітям знайти себе в житті. Адже неталановитих дітей не буває, кожен має свою іскринку. Тому більшість учителів керуються такими заповідями: поважай особистість дитини, відчуй радість від спілкування з нею, не образь дитину, дозволь учню досліджувати, винаходити, створювати. Тому протягом року покращилась робота з обдарованими учнями. Про це свідчать результати І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад.
Крок 5 - виховна робота. У виховній роботі надається перевага вихованню моральності, духовності, здорового способу життя як основному компоненту гармонійного виховання всебічно розвиненої людини . З цією метою започатковано в цьому році програму «Іменний щоденник» Але були певні недоліки: під час впровадження даної програми, так як у минулому році було проведено лише усне опитування батьків, що не дало змогу під час скарг окремих батьків опиратися на певні цифри, тому на 2019-2020 н.р. проведено письмове анкетування батьків на загальношкільних та класних батьківських зборах. З’ясована реальна картина реалізації даної програми.
У цьому навчальному році продовжено День початкової освіти, День батьків та День відкритих дверей, шкільні конкурси «На кращий черговий клас» «Кращий класний колектив», «Кращий класний куточок», «Леді Осінь», а також чергування учнів та учителів. Протягом навчального року учні школи брали участь у багатьох загальноміських конкурсах виховного спрямування..
Хочу відзначити, що батьки є активними учасниками виховного процесу в школі. Висловлені враження батьківської громади від проведених уроків: «Виявилося, що працювати не так легко, як спостерігати». Класні керівники, учителі - предметники високо оцінили бажання батьків брати активну участь у шкільному житті, відзначили ініціативність, оригінальність.
Велика увага надається в школі здоровому способу життя, зокрема підготовці учнів до спортивних змагань.
Крок 6 – взаємозв’язки з іншими закладами Протягом року у школі ж діяли гуртки : «Виготовлення сувенірів» (уч. Лазоренко В.Ю.), «Майстерня краси» (Веретковська Ю.М.), «Фольклор та етнос України» (Водоп'янова К.В.), «Спортивні секції» (Семеняк А.В.). Це є немалий відсоток залучення дітей до позакласної діяльності. Протягом навчального року учасники гуртків неодноразово робили виставки власних робіт на Новорічні свята, День відкритих дверей, до 8 Березня.
Крок 7 – соціально – психологічна підтримка. Профілактична робота в школі організована через лекції, прочитані класними керівниками батькам, паспортизацію та анкетування учнів з метою виявлення дітей, схильних до девіантної поведінки, індивідуальні консультування, консультування батьків, У школі функціонує Рада з профілактики правопорушень. На засідання Ради запрошуються учні, що потребують посиленого виховного впливу з боку адміністрації школи. Учні викликаються разом з батьками. Питання, що розглядались, стосувались незадовільної поведінки під час уроків, безвідповідального ставлення до виконання учнівських обов’язків та пропусків уроків без поважних причин;
На внутрішньо-шкільному обліку в школі, у службі в справах неповнолітніх учнів школи немає.
Крок 8 – шкільна бібліотека. У школі функціонує шкільна бібліотека, яка нараховує: підручників – 19623, художньої літератури - 12070. Невичерпним джерелом інформації для вчителів слугує фонд періодичних виданьє
Крок 9 - матеріально-технічна база школи. Проведено ремонтні роботи на суму 4200 грн.
Щиро вдячна вам, шановні батьки за надання спонсорської допомоги та надання послуг щодо ремонтних робіт у школі.
Щиро вдячна педагогічному колективу за щоденну наполегливу працю, творчість і винахідливість. Щиро вдячна всім працівникам школи за вклад кожного у виконання своїх обов’язків. Наша спільна робота педагогів, учнів, батьків дала змогу нашій школі на існування. І все це заради наших дітей, бо діти – то є оцінка нашого життя, його зміст і продовження. Ми повинні їм дати все найкраще, виховати їх добрими, розумними, і щасливими.
Шановні учасники зборів. На цьому я закінчую свій звіт.
Тож будьмо завжди разом – школа, сім'я, громадськість. Надіюся на співпрацю. Всім нам зичу, щоб наші діти зростали вільними, толерантними, конкурентоспроможними, підготовленими до життєвих випробувань, всесторонньо розвинутими , але найголовніше гарними людьми, здатними допомагати, розуміти, підтримувати. Нехай всім щастить!